Nerezové zábradlia na balkón LMmont patria jednoznačne k tým najodolnejším. Sú dolné voči korózií a taktiež mechanickému poškodeniu. Ďalšou výhodou je aj ich bezproblémová a nenáročná údržba. Aby však nerezové zábradlie naozaj spĺňalo všetky tieto kritériá, musí byť vyrobený zo správneho typu ocele.
Všímajte si označenie
Pri výbere zábradlia by ste si mali jednoznačne preštudovať všetky informácie o použitých materiáloch. Poznáme totiž viacero druhov nerezovej ocele, pričom každá z nich disponuje trošku inými vlastnosťami. Nerezová oceľ, ktorá poslúži výborne v kuchyni, nemusí byť vhodná na zábradlie a naopak. Možno si hovoríte, že zábradlie nebude predsa nikto vyrábať z nevhodného druhu ocele. Bohužiaľ sa však stretnete aj s takýmito trikmi, na ktorých sa snažia výrobcovia ušetriť.
Vhodná na zábradlie
Na balkónové, ale taktiež na akékoľvek iné zábradlie by sa mala ideálne používať austentická oceľ. Obsahuje vyššie percento chrómu, ktorý stojí za nehrdzavejúcimi vlastnosťami tohto typu ocele. Je to viac ako sedemnásť percent. Zároveň sa v zliatine nachádza aj nikel. Vďaka týmto vlastnostiam, ide o jeden z najodolnejších typov ocele, čo sa korózie týka. preto je vhodný práve na výrobu zábradlí.
Austentická oceľ sa vyrába taktiež v rôznych, konkrétne v troch, verziách.
- 309/310: ide o najpevnejší a najodolnejší typ tejto ocele. Obsahuje najvyššie percento chrómu a taktiež viac niklu.
- 318/316L: najčastejšie využívaný typ ocele na zábradlia. Má veľmi dobré antikorózne vlastnosti a je taktiež pevná.
- 304/304: ide o najmenej odolnú oceľ (v rámci tohto typu ocele). Najčastejšie sa používa na výrobu kuchynských drezov či lekárskych pomôcok.
Keďže ide o materiál, ktorý toho vydrží naozaj veľa, patrí medzi tie drahšie. Kvalitné nerezové zábradlie teda nemôže stáť pár drobných. Ak je cena podozrivo nízka, s najväčšou pravdepodobnosťou nepôjde o tento typ ocele. Samozrejme, že sa nájdu aj výnimky, kedy je zábradlie lacné z iného dôvodu, ako je jeho nízka kvalita.